Upravljanje sprememb in pristopi HRM za digitalizacijo, osredotočeno na človeka

Digitalna doba in z njo povezana digitalna preobrazba je postala globalno soglasje med podjetji. Podjetja morajo spremeniti svoje poslovne modele, da bi izkoristila eksponentne spremembe, ki jih prinaša polni prihod digitalne dobe, da bi lahko hitreje ukrepala in se hitreje prilagajala hitro spreminjajočemu se okolju. Digitalna preobrazba prisili v spremembo načina delovanja organizacij do te mere, da je v marsikaterem podjetju postala temeljni del (kadrovske) strategije podjetja in poslovnega modela. Izobraževanje se nanaša na razumevanje in načrtovanje HRM pristopov v smeri digitalizacije osredotočene na zaposlene, saj digitalna preobrazba vodi do sprememb v vedenju zaposlenih, vrednotenju storitev in izdelkov ter pričakovanj. Predvsem je izobraževanje osredotočeno na učinkovito obvladovanje sprememb.

Cilji izobraževanja so usmerjeni v:

  • poznavanje pomena in večplastnosti obvladovanja sprememb.
  • Poznavanje vloge in pomena obvladovanja sprememb.
  • Poznavanje in uporaba sodobnih pristopov, modelov in orodij za izboljševanje procesa obvladovanja sprememb.
  • Poznavanje področja trenutnih aktualnih dogajanj na področju obvladovanja sprememb.
  • Refleksijo kompleksnosti strokovnih in družbenih nalog zaposlenih pri obvladovanju sprememb.
  • Poznavanje umeščenosti menedžmenta družbenih sprememb v širših družbenih, kulturnih in vrednotnih kontekstih s poudarkom na digitalizaciji.

Izobraževanje bo izvedel Peter Ferfoglia, ki je doktorski študent (absolvent) sociologije in raziskovalec-asistent na Fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici. Z odliko je diplomiral in magistriral kot gospodarski inženir na Poslovno-tehniški fakulteti Univerze v Novi Gorici, kjer je bil tudi asistent. Z več kot dvajset letnimi delavnimi izkušnjami v podjetjih in šolstvu kot vodja projektov in delovnih skupin ter s poglabljanjem v upravljanju in vodenju človeških virov (GEMA Rim), nadaljuje in izpopolnjuje raziskovanje v podjetjih tudi z doktorsko disertacijo »Čustvena socialna mreža: odkrivanje in razumevanje čustev v organizacijah«. Poklicno in raziskovalno se posveča izobraževanju, svetovanju in vodenju človeških virov za učinkovitost, uspešnost in zadovoljstvo zaposlenih, z razreševanjem socioloških vprašanj ob uporabi inovativnih metod ter računalniških tehnologij.

Izobraževanje se bo izvedlo v hibridni obliki – v živo v prostorih FUDŠ na Leskoškovi cesti 9e v Ljubljani in v virtualnem okolju (ZOOM).

Izobraževanje se prične ob 9:00 in traja do 13:00.

Podrobnosti dogodka

Datum pričetka:
Lokacija:
Izvajalec:
Organizator:
Trajanje:
Oblika udeležbe:
Subvencionirana cena za mikro podjetja:
Subvencionirana cena za MSP:
Polna cena za velika podjetja:
Subvencionirana cena za javne organzacije

Prijava na dogodek