Ocena digitalne zrelosti podjetja/organizacije omogoča preprost in celovit vpogled v ključna področja razvoja digitalizacije:
– digitalna pripravljenost;
– digitalizacija kadra;
– upravljanje s podatki in varnost;
– interoperabilnost;
– zelena digitalizacija;
– digitalna strategija in naložbe.
Oceno izvajamo v obliki preprostega vprašalnika z izbirnimi vprašanji, ki se izvede s predstavniki podjetja oz. javne organizacije, ki so zadolženi za digitalizacijo ter izobraževanja/usposabljanja kadrov. Izvedba posamezne ocene traja okvirno 45-60 minut. Po izvedbi ocene je podana tudi strokovna analiza z
Namen ocene DMA je oceniti obstoječe stanje digitalne zrelosti organizacije, njenih procesov in zaposlenih ter na podlagi rezultata prepoznati digitalne prednosti in slabosti. Glede na ugotovljene slabosti nato skupaj s strokovnjaki ponudimo ustrezne storitve in izobraževanje na področjih, ki se pokažejo kot pomanjkljiva. Skozi celoten proces podjetjem oz. javnim organizacijam zagotavljamo raziskovalno, strokovno ter anonimno obravnavo, z glavnim namenom pomagati pri nadaljnji digitalni usposobljenosti in razvoju.
Ocena DMA se za spremljanje koristi, ki jih boste deležni tekom udeležbe v projektu, izvaja trikrat:
– T0 – vhodna ocena – z njo se ugotovi izhodiščno stanje
– T1 – vmesna ocena – z njo se spremlja napredek pri kazalnikih digitalizacije po obdobju enega leta
– T2 – zaključna ocena – z njo se ocenijo končni kazalniki digitalizacije po obdobju dveh let
Po prijavi vas kontaktiramo za dogovor o terminu.
Projekt sofinancirata Evropska Unija (št. pogodbe 101083351 ) in Ministrstvo za digitalno preobrazbo. Prejeta storitev predstavlja državno pomoč skladno z 31. členom UREDBE KOMISIJE (EU) št. 651/2014 z dne 17. junija 2014 o razglasitvi nekaterih vrst pomoči za združljive z notranjim trgom pri uporabi členov 107 in 108 pogodbe ter skladno z UREDBO KOMISIJE (EU) 2023/1315 z dne 23. junija 2023. Državna pomoč predstavlja 25% polne cene storitve.